15.08.2012

Początek (nie do końca) czegoś nowego


źródło: vladstudio.deviantart.com
Cześć!

Jak pewnie zauważyliście, od momentu założenia bloga aż do niedawna, tematyka bloga nie do końca trzymała się tego "poligloty", który widnieje w adresie. Pewnie, był jeden post o językach, ale to nie to, o co mi chodziło. Nie taki był plan. Potraktowałem to wszystko zbyt ogólnie, stąd teraz... czas to zmienić!

Od dzisiaj wkraczam wreszcie w to, co mnie najbardziej interesuje, czyli języki. Będzie w językach (których się uczę), o językach ogólnie, o językach bardziej szczegółowo... Będzie też pewnie o tym, o czym teraz nie wiem, że będzie. 

Ale język to także część kultury, więc myślę, że część postów również będzie dotyczyła muzyki, kina czy zwyczajnie kraju, w którym dany język obowiązuje. 

Myślę, i mam nadzieję, że każdy z Was znajdzie tutaj coś dla siebie, a zawsze przecież można dać też coś od siebie. 


9 komentarzy:

 1. Fajnie się zapowiada, będę wpadać ;-) Zapraszam też do mnie: my-foreign-languages.blogspot.com

  OdpowiedzUsuń
 2. no nareszcie ;-) bo już się bałam że ta pustka będzie mnie znaaacznie dłużej straszyć

  OdpowiedzUsuń
 3. O, zamierzam zaglądać. Lubię stwierdzenie, że język to część kultury, bo także kulturę powinniśmy poznawać w trakcie nauki. Nikt nie lubi nieświadomie powiedzieć czegoś, co może zostać inaczej odebrane ze względu różnic kulturowych. Pozdrawiam :)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Pozwolę sobie odpowiedzieć na komentarz tutaj :)

   Uważam dokładnie to samo co Ty. Mało tego, twój post trochę przyspieszył moje prace nad wpisem o jednej z osób, które mnie inspirują. Chociaż sądzę, że i tak długo mi on zajmie. Pragnę by był wymuskany od każdej strony *.*

   Co do pytań, myślę że tak :D Jedna osoba taguje drugą i staje się to popularne. I pytania są ciekawe i... przyznam, że robimy tym niezłą reklamę dla produktywna.blogspot.com :D Jeśli ma dalej wymyślać takie pytania, to mnie to nie przeszkadza w zupełności :D

   Usuń
  2. A co Ty się tym przejmujesz..Paula tagowała wszystkich, którzy mają ochotę więc do dzieła :D

   A to pozwolę sobie zachować dla siebie chwilowo, jestem wręcz przekonana że mało kto zna tą postać, a lubię elementy zaskoczenia :d

   Usuń
  3. Ale kolega niecierpliwy. Za naukę języków się weź, a nie! :D

   Usuń
 4. Cieszę się z Twojego powrotu :) Zaglądałam na bloga w oczekiwaniu na nowe posty.. i jestem zadowolona, że już się coś pojawiło. Poza tym, miło widzieć, że językowa społeczność blogowa się rozrasta.

  OdpowiedzUsuń
 5. Super, że powróciłeś. W takim razie czekam z niecierpliwością na nowe posty :D

  OdpowiedzUsuń
 6. Na pewno wiesz o czym pisac. Moze cie zainspiruje w napisaniu twojego drugiego posta, mianowicie dlaczego jako drugi jezyk wybrales hiszpanski? Do jakiego pozimu doszedles? Jak dlugo i jak sie go uczysz? Co sprawia ci najwieksza trudnosc? Dlaczego wymarzyles sobie takie studia? Mam nadzieje, ze torszke pomoglam. Pozdrawiam.

  OdpowiedzUsuń